Napište nám

Internet věcí (Internet of Things)

Naše společnost je v pilotním projektu v rámci internetu věcí což je nový trend komunikace předmětů běžného užití mezi sebou nebo člověkem a to pomocí přenosu technologií bezdrátových dat či internetu.

V současné době již existují dálkově ovládané spotřebiče, ovšem nespoluprací pomocí společného protokolu a pod jednou technologií. Naše firma je nyní se společností SimpleCell (síť SIGFOX) a společností České Radiokomunikace (síť LoRa) v pilotním projektu s provozem čidel, sloužícím ke sběru různých dat (gps, tlak, teplota, stav hladiny vody, ... )

V první fázi budou čidla (pracovní název Surikata - podporující jak sítě LoRa, tak SIGFOX ) určena pro účely požárního zabezpečení. v praxi to bude znamenat, že pokud si majitel objektu pořídí Surikatu, tak si pomocí dodané služby přes webového rozhraní bude schopen nastavit jednotlivé procesy a napojit se např. na příslušnou jednotku sboru dobrovolných hasičů, která ihned po obdržení může provést kontrolu objektu a případně ihned zasáhnout a současně povolat HZS. Takto ušetřené minuty jsou v případě požáru velmi zásadní, ať už se jedná o rodinný dům, obecní prostory či firmu s hořlavými látkami.

Dále budeme schopni monitorovat stav vodních toků, zabezpečení objektu a ten online přenášet na jakékoliv mobilní zařízení a to s minimálními náklady na pořízení a provoz.

Předběžná cena zařízení je cca 1500,- Kč s DPH, cena za provoz služby se bude pohybovat v řádech desítek korun měsičně.

TELwork s.r.o. U Masokombinátu 1242, Kosmonosy E-mail: info@telwork.cz Všechna práva vyhrazena